«Разом ТV» презентували на медіа школі у Краматорську

У середині грудня у Крамоторську Донецької області відбувся перший етап навчання в рамках «Третьої школи створення гіперлокальних ком’юніті медіа», яка має на меті навчити громадських активістів, журналістів-початківців робити власне медіа «з нуля».

15909811_1391796124195715_381601322_nСпецифіка роботи третьої школи «гіперлокальщиків» полягала в тому, що вона організована для осіб, які переселились з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей або проживають у цих прифронтових районах та прагнуть протистояти інформаційній агресії північного сусіда. Школу вкотре проводить Фонд "Об'єднання" в рамках проекту “Громадський голос Сходу” за фінансової підтримки Посольства США в Україні в рамках програми “Нарощування цифрового потенціалу громадянського суспільства”.

15879500_1391796120862382_1024938683_nСеред запрошених професійних лекторів першого етапу третьої Школи були, зокрема, В’ячеслав Головченко (засновник і голова піклувальної ради Миколаївського коледжу преси та телебачення), Юрій Антощук (New Media Expert & Сoach of New iTechnologies). А також були й онлайн включення з випускниками попередніх Шкіл.
Велику зацікавленість, особливо серед учасників Школи, викликала презентація Першого у Львові громадського інтернет-телебачення "Разом TV" та газети «Новий погляд-райони», які продемонстрував в он-лайні випускник другої школи гіперлокальних медіа – Анатолій Шалаєв.
Анатолій поділився власним досвідом створення локальних медіа та наголосив на тому, що з огляду на децентралізацію, передачу владних повноважень місцевим органам влади, питання неупередженого висвітлення діяльності місцевого самоврядування – надзвичайно актуальне. "Разом TV" взяло на себе функцію, власне, громадського телебачення та в он-лайні транслює сесії місцевих рад Львівщини, висвітлює культурні, спортивні події, що відбуваються в області і на які не завжди зважають всеукраїнські телевізійники. А газета «Новий погляд-райони» вже дев’ять років поспіль висвітлює актуальні питання місцевого самоврядування, подає альтернативні погляди на життя територіальних громад. Подібний розвиток гіперлокальних медіа на неокупованих територіях Донецької і Луганської області також є надзвичайно актуальним – адже мешканці тих регіонів чи не найбільше потребують неупередженої інформації про діяльність органів місцевого самоврядування та можливості, в засиллі ворожої інформаційної пропаганди, отримати альтернативний погляд на процеси, що відбуваються на Донбасі. До речі, як виявилося, у Краматорську "Разом TV", яке без проблем транслюється в інтернеті на Львівщині, у Києві та навіть в США, має проблеми з трансляцією на теренах Донбасу через неоднлразові хакерські атаки.
Наступний етап навчання в рамках Третьої школи ком’юніті медіа відбудеться у Херсоні 16-18 лютого 2017. Учасники школи також прослухають декілька вебінарів щодо практик створення медіа, матимуть можливість взяти інтерв’ю у медіа експертів зі США, а також візьмуть участь у підсумковому бар-кемпі з IT та медіа експертами України. Буде також загальна конференція випускників Першої, Другої і Третьої Школи для обміну досвідом у 2017 році.

Comments are closed.