ПОРОШЕНКО І ДУДА ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ТОТАЛІТАРИЗМУ

Президент України Петро Порошенко разом з президентом Польщі Анджеєм Дудою, котрий перебуває з візитом у Харкові, вшанували пам'ять жертв тоталітарного режму.

6eb9437d0eb02d670f83d778b62c65e4Про це повідомляє прес-служба президента України на офіційному сайті.

"Президент України Петро Порошенко та президент Польщі Анджей Дуда на Харківщині вшанували пам'ять жертв тоталітарного режиму. Лідери держав встановили вінки до Меморіалу та вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв тоталітаризму", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, на території Меморіалу жертв тоталітарного режиму у П'ятихатках на Харківщині розташовано 75 братських могил, серед яких 15 - польських. Там поховані рештки польських офіцерів зі Старобільського табору, утвореного за наказом НКВС.

1998 року у присутності президентів України та Польщі Леоніда Кучми та Александра Квасьневського було закладено акти та наріжний камінь для будівництва меморіалу. Урочисте відкриття відбулося 17 вересня 2000 року.

В рамках зустрічі глави держав обговорять низку інших питань, що стосуються двосторонніх відносин між Україною та Польщею

Між Україною та Польщею не вщухають чвари навколо історичних питань щодо Волинської трагедії, яку в сусідній країні вважають геноцидом поляків, та героїзації в Україні УПА. У Польщі тим часом радикали зруйнували пам'ятники воїнам УПА, а в Україні ввели мораторій на ексгумацію тіл поляків. Після тривалого скандалу ситуація стабілізувалася.

Напруження у стосунках між Польщею та Україною з'явилося після заяв міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського. Він сказав, що його країна починає здійснювати процедури для недопуску до Польщі українців з антипольськими поглядами і обіцяв оприлюднити чорний список таких осіб. Українське МЗС у відповідь наголосило, що в Україні немає антипольських настроїв і запропонувало полякам підписати своєрідну дорожню карту історичного примирення.

Comments are closed.