Мобільний 4G: 2600 МГц сьогодні і гірше, завтра 1800 МГц і краще, але не для всіх

4 липня Кабмін схвалив умови запровадження в державі системи зв'язку нового покоління 4G. Початкова вартість ліцезнії на частоти мобільного 4G зв'язку становитиме 6 мільярдів триста мільйонів гривень. Ціна запуску зв'язку 4G у діапазоні 2600 МГц становитиме два мільярди триста мільйонів гривень.

А у діапазоні 1800 МГц - 4 мільярди гривень.

Без названия (2)Восени 2017 року планується провести два тендери на 2600 МГц та 1800 МГц.

І ось що вдалося дізнатись: чим більша частота, тим більше сигнал затухає. Тобто, чим більша кількість МГц, тим менша площа покриття і гірший сигнал.

У випадку тендеру на 2600 МГц, компаніям зв'язку доведеться побудувати кілька тисяч базових станцій, замість того, щоб використовувати вже існуючі.

Цей тендер не вирішує ключової проблеми так званого цифрового розриву, тобто різниці у доступності сучасних телекомунікаційних послуг для жителів урбанізованих територій та жителів сільської місцевості.

Внаслідок цього тендеру, оператори отримають ліцензію і побудують ще по дві мережі, там де в них вже є одна існуюча третього покоління, тобто нової якості на ринку не виникне.

Для отримання частот у діапазоні 1800 МГц, оператори спочатку мають купити ліцензії у менш привабливому для себе діапазоні - 2600 МГц і виплатити до чверті вартості частот операторам-донорам, які вже володіють частотами у цьому діапазоні.

А більшість цих частот належить компанії ММДС-Україна, яку контролює Рінат Ахметов.

Тобто компанія ММДС-Україна поверне державі якісь частоти і отримає за це компенсацію у розмірі понад 500 мільйонів гривень. За використання чих частот компанія ММДС-Україна внесла до держбюджету лише 6 мільйонів 680 тисяч гривень. Компанія ММДС-Україна отримала у використання майже всі частоти у діапазоні 2600 МГц за часів Януковича.

За словами експерта, фактично рушієм цього тендеру є інтерес Ріната Ахметова, який хоче повернути вкладені гроші у компанію ММДС-Україна. Проведення тендеру - суто спекулятивна оборутка.

Comments are closed.