У ніч на 13 серпня українці зможуть спостерігати яскравий зорепад

За годину на Землю буде падати приблизно 50 метеорів Персеїди.
У ніч з 12 на 13 серпня на нічному небі земляни зможуть спостерігати красиве природне явище - метеорний потік Персеїди, передає Ukr.Media. В Україні зорепад почнеться в 22.00 і до світанку. Пік припадає як раз на досвітні години.

У цьому році метеорний потік буде складніше побачити через яскравий місяць, який буде заповнений на три чверті, вважають у НАСА.

Щоб не пропустити це метеоритне явище, потрібно "захопити" очима якомога більший шматок неба. Найкраще вийти на вулицю і посидіти в темряві мінімум півгодини. За цей час очі адаптуються до темряви і буде краща можливість розглянути метеоритний потік. Цього разу частота падінь складе приблизно 50 метеоритів на годину, або один метеорит на одну-дві хвилини.

317007_1"Падаючі зірки" - невеликі частинки міжпланетної речовини розмірами від піщинок до горошин. Вони входять у земну атмосферу на швидкості близько 60 кілометрів на секунду і, згораючи, залишають красивий яскравий слід. Персеїди є одними з найбільш красивих і відомих метеоритних дощів. Цей потік виникає, коли Земля входить у хмару пилу від хвоста комети Свіфта – Туттля. Своєю назвою зорепад зобов'язаний сузір'ю Персея, звідки він і летить.

Падають зовсім не зірки

Всі ми звикли загадувати бажання, коли "падає зірка". Однак, падає зовсім не вона. Давні люди не знали будови неба і того, що в ньому багато інших тіл, крім зірок, планет, Місяця і Сонця. Тому люди думали, що падають саме зірки – ну не планети!

Насправді падають маленькі частинки комет діаметром близько 1 мм або більше, які з великою швидкістю вриваються в атмосферу Землі, чим і обумовлюється їх яскравість. Вони спалахують від тертя і повністю згорають в атмосфері. Деякі з таких тіл не встигають згоряти в атмосфері і падають на Землю, і тоді вони стають метеоритами. Метеори - досить часті гості на небі Землі. За добу в атмосфері Землі спалахує до 100 мільйонів метеорів яскравіше 5 зоряної величини.

Comments are closed.