Сейм Польщі ухвалив закон про заборону пропаганди “бандерівської ідеології”

Варшава – Протягом двох днів депутати польського Сейму сперечалися про те, як протидіяти поширенню в країні крайньоправих ідеологій та перекручуванню історії Польщі у світі.

Приводом до дискусії стало резонансне журналістське розслідування комерційного телебачення TVN про діяльність польського неонацистського угрупування «Гордість та сучасність». На кінець бурхливих дебатів про ультрарадикалів депутати більшістю голосів ухвалили внесення змін до закону про Інститут національної пам’яті.

 

Сейм Польщі

Сейм Польщі

У п’ятницю в Сеймі відбулося третє читання пакету проектів, якими передбачені зміни в закон про Інститут національної пам’яті. Серед них був і законопроект про заборону "бандерівської ідеології" в Польщі.

За проголосували більшість депутатів – 279 з 414. За проект проголосували всі депутати PiS, Kukiz’15 i PSL. Підтримали документ і декілька депутатів опозиції.

Прийнятий закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

За заперечення "злочинів бандерівців" передбачений штраф або позбавлення волі на строк до 3 років.

Фракція Kukiz'15 представила свій проект більше року тому, однак певний час він був заморожений. Депутати мали взятися за нього в листопаді, але в останній момент цей пункт був вилучений з порядку денного.

Згідно з неофіційною інформацією, тоді йшлося про те, щоб не вносити ще більшу напруженість у відносини Києва та Варшави напередодні візиту президента Польщі Анджея Дуди в Україну.

Якщо ці зміни затвердить польський Сенат і підпише президент країни, то Польща кримінально переслідуватиме тих, хто пропагуватиме тоталітарні ідеології. У перелік тоталітарних ідеологій польські депутати, окрім нацизму і комунізму, включили український націоналізм.

У Міністерстві закордонних справ України засудили рішення Сейму Польщі про заборону так званої пропаганди «бандерівських націоналістів».

Comments are closed.