ПОЛЬЩА ПРИЙНЯЛА 1,5 МЛН УКРАЇНЦІВ, БІЛЬШІСТЬ ЯКИХ З ДОНБАСУ – МОРАВЕЦЬКИЙ

Польський прем'єр також наголосив, що уряд готовий надалі надавати допомогу "на місцях".

2b724581ba8c456f48fb1b6abf9bce5dПольща прийняла до країни 1,5 мільйона українців, більшість з яких приїхали з тимчасово окупованих територій.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький під час зустрічі у Будапешті з угорським колегою Віктором Орбаном, повідомляє "Польське радіо".

"Ми прийняли 1,5 млн українців, при цьому більшість із них - люди з територій, де тривають військові дії. Оцінюємо, що принаймні кілька десятків тисяч – це люди, які втекли з цих територій", – сказав Моравецький.

 

"Ми надаємо підтримку через значний внесок у бюджети надання допомоги мігрантам, допомогу в районах, постраждалих від війни, відновлення лікарень та шкіл", – зазначив він.

Нагадаємо, у МЗС Польщі вбачають міграційну загрозу з боку українців. Про це під час Мюнхенської безпекової конференції заявив очільник відомства Вітольд Ващиковський. За словами міністра, попри те, що Польща не приймає участі у розподіленні біженців зі Сходу, мігранти з України це компенсують.

За даними посольства України в Польщі, за рік статус біженця у Польщі отримали 56 українців. А загалом, майже мільйон українців приїхало до 38-мільйонної Польщі, після того, як три роки тому почалася війна на сході. І цього було достатньо, щоб заполонити ринок праці, який розтягнувся через рекордно низьке безробіття та економічне зростання, який наближається до 3 відсотків 2017 року.

Comments are closed.