Держдума хоче денонсувати договір про дружбу РФ та України в частині визнання кордонів

У Держдумі Росії виступили з пропозицією денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ та Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони одна одної.

53479-1_largeПро це заявив депутат Держдуми РФ від «Єдиної Росії», голова профільного комітету Костянтин Затулін, передає «РИА Новости».

Депутат вважає, що договір лише «односторонньо вигідний» Україні.

«Бо, не обумовлюючи механізмів партнерства, співпраці і дружби, в другій статті договору ми визнаємо територіальні межі України, а вони, відповідно, наші — на момент підписання та ратифікації цього документа. Тобто мова йде про те, що, підписавши цей договір, Росія в 1997-му, а потім під час ратифікації в 1999 році підтвердила, що вона вважає, скажімо, Крим і Севастополь частиною території України», — сказав Затулін.

За його словами, тоді російська сторона активно боролася проти положення документа про кордони.

«Представники Росії говорили, що робити цього не можна», — додав він.

«Звичайно, наше визнання, зроблене в цьому договорі, кордонів взаємопов'язане з темою договору: дружба, співпраця і партнерство. Тобто — немає дружби, співпраці і партнерства, по ідеї, виникає привід до того, щоб сказати: «Значить, треба всі питання вирішувати заново, в тому числі і питання щодо кордонів», — наголосив Затулін.

Він додав, що наполягає на том, щоб денонсувати договір у частині саме визнання кордонів.

Наприкінці грудня 2016 року Україна підготувала позов до міжнародного суду проти Росії за порушення Договору про дружбу, партнерство і співробітництво.

Comments are closed.