У Львівській облраді хочуть скоротити дитячі позашкільні заклади

На останньому засіданні комісії Львівської облради з питань освіти і науки розглядалося питання реорганізації трьох різнопрофільних комунальних закладів облради, які займаються позашкільною освітою.

p1012616-1024x768На засідання комісії прийшли велика кількість працівників комунальних підприємств та громадськість. Голова комісії Володимир Вантух (ВО «Батьківщина»).

На засіданні комісії перший заступник голови облради Андрій Білоус та директор департаменту освіти і науки Любомира Мандзій не зуміли обгрунтувати доцільність реорганізації комунальних закладів. Окрім того, як з'ясувалося, з директорами позашкільних закладів предметно ніхто не говорив і про саму реорганізацію вони дізналися випадково.

Окрім того, на комісії було представлене рішення профільної комісії Громадської ради при Львівській ОДА щодо категоричної незгоди з реорганізацією комунальних закладів позашкільної освіти.

За підсумками засідання, освітня комісія прийняла рішенням:

1) департаменту освіти і науки у термін до 1 березня 2018 року напрацювати стратегію розвитку позашкільної освіти області;

2) провести громадські слухання щодо реорганізації комунальних закладів облради, які займаються позашкільною освітою;

3) даній комісії здійснити виїзди у комунальні заклади.

Нагадаємо, що 12 січня 2018 року на засіданні комісії обласної ради з питань комунального майна та приватизації було розглянуте питання реорганізації комунальних закладів Львівської обласної ради «Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» та «Львівський обласний дитячий еколого-натуралістичний центр».

У проекті рішення, який запропонувала Львівська ОДА, пропонується ліквідувати згаданих вище два заклади, передавши майно закладів Львівському обласному центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Слід сказати, що обласний центр краєзнавства і учнівської молоді утримує на своєму балансі:

- туристичну базу «Полонина» (користується земельною ділянкою 2,1 га у смт. Славське Сколівського р-ну);
- туристичну базу «Трембіта» (користується земельною ділянкою 2,3 га у смт. Славське Сколівського р-ну);
- туристичну базу «Карпати» (користується земельною ділянкою 4,1 га у с. Кам’янка Сколівського р-ну)
- незавершений об’єкт будівництва на вул. І. Франка, 156 у м. Львові (туристична база «Львів»).

25 вересня 2017 року під стінами Львівської облради відбулася масова акція протесту щодо недопущення приватизації дитячих турбаз. Зокрема, пікетувальники звинувачували у таких «ініціативах» керівництво облради в особі першого заступника Володимира Гірняка («Громадянська позиція») та голову бюджетної комісії Олега Домчака (БПП).

Джерело: http://vgolos.com.ua/

Comments are closed.