Вулицю у Винниках назвали ім’ям владики Андрія Сапеляка

Депутати Винниківської міської ради під час другого пленарного засідання 9-ої сесії ВМР VII-го скликання, що відбулася 23 листопада, проголосували за те, щоб назвати вулицю у Винниках ім’ям владики Андрія Сапеляка.
s40786908Із такою ініціативою виступив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, щоб ім’я та добрі справи владики Андрія Сапеляка увійшли в історію Винник.
Ім’я владики Андрія Сапеляка носитиме вулиця, яка починається від вул. Галицької (між номерами 13 та 15) та перпендикулярно веде до монастиря Салезіянського Згромадження східного обряду в Україні УГКЦ.
Нагадаємо, владика-салезіянин, єпископ-емерит єпархії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ в Аргентині Андрій Сапеляк відійшов у вічність 6 листопада 2017 року на 98 році життя.
У 2014 році владика повернувся на Західну Україну, відмовився від аргентинського громадянства, став громадянином України і оселився в салезіянській спільноті у м.Львів-Винники, щоб своєю молитвою, добрим прикладом свідчити новим покликанням і салезіянам свій позитивний ентузіазм до життя. У Винниках він прожив до 6 листопада 2017 року.

Біографічна довідка

Народився 13 грудня 1919 року у с. Ришкова Воля Ярославського повіту біля Перемишля. Після закінчення Перемиської гімназії вступив у Згромадження оо. Салезіян. Вищу освіту здобув у Салезіянському університеті в Італії (м. Турин), факультет канонічного права.
1952 року стає першим ректором Української малої семінарії в Італії.
1956 року створено першу Салезіянську українську монашу спільноту як зародок майбутньої Провінції. Першим настоятелем став отець Андрій Сапеляк.
14 серпня 1961 року о. Андрія Сапеляка номіновано на єпископа для українців у Аргентині з титулом Апостольського візитатора. 15 жовтня цього ж року, в день Покрови Пресвятої Богородиці, відбулася єпископська хіротонія в Римі у базиліці святого Петра. В Аргентині владика Андрій Сапеляк здійснював душпастирське служіння впродовж 36 років.
Від 1962 до 1965 року владика є учасником ІІ Ватиканського Собору, членом комісії для Східних Церков.
1968 року владику Андрія номінували екзархом-ординарієм, а через десять років – єпархом на всю Аргентину.
У 1997 році владика Андрій повернувся в Україну. 1998 року владика Андрій долучився до справи творення українського Салезіянського Згромадження у Львові.
2002 року у 83-річному віці він розпочинає місійну працю у м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської області. Заснував тут парафію Покрови і збудував невеличкий молодіжний центр (ораторію).
Владика автор праць: «Українці в Аргентині» (Буенос-Айрес, 1963), «Українська церква на II Ватиканському Соборі» (Рим, 1967), «Отець Степан Вапрович» (Рим, 1970), «Отець Іван Сенишин» (Львів, 1997), «Київська церква на Слов'янському Сході» (Львів, 1999), «Спогади владики-місіонера» (Львів, 2011), численних статей у аргентинських іспаномовних журналах та публікацій катехитично-літургійного змісту.

Відео онлайн трансляції засідання Винниківської міської ради 23.11.2017

Comments are closed.