“Виклики національного самовизначення” презентували у Львові (відео)

У четвер, 9 лютого, у Львівському торговельно-економічному університету за ініціативи Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України відбулася презентація монографії Максима Розумного "Виклики національного самовизначення", на якій обговорювались питання політичноі і культурноі націоналізаціі, демократизаціі публічноі сфери та інтеграціі Украіни у наявну систему міжнародних відносин.

2017-02-13_110942Зокрема, автор книги наголосив, що «перед багатьма народами в різні епохи поставали виклики, подібні до того, який сьогодні стоїть перед Україною. Коротко він звучить так: змінитися або зникнути, розчинившись в інших націях і державах. Відома нам історія світу – це історія тих, хто знайшов гідну відповідь на грізний виклик. Змінитися – означає, у даному випадку, знайти себе. Не просто зберегти свою самість, а дати їй нове втілення, більш адекватне зовнішнім обставинам і внутрішній еволюції суб’єкта. Відповідь диктується викликом і завжди веде до появи нової сутності».

Участь у презентація взяли львівські науковці та громадські діячі.

2017-02-13_111500

Під час зустрічі відбувся відвертий діалог, головним лейтмотивом якого стала думка про те, що в країні є багато талановитих науковців, є грунтовні дослідження та напрацювання, але вони так і залишаються теорією. Адже наші політики, що керують державою, дуже мало прислухаються до таких думок та не використовують їх на практиці.

2017-02-13_111239На думку Максима Розумного, українцям, насамперед, слід відстоювати свою модель національного самовизначення, і неодмінною умовою національної ідентичності має стати формування справжньої національної еліти (сьогоднішніх її представників автор поділяє на «ретроградів», «емігрантів» та «імітаторів»).

Comments are closed.