6 червня у Львові аналітичний центр CEDOS презентував результати Рейтингу прозорості національних ВНЗ 2015

Рейтинг проводився з метою оцінити відкритість та повноту інформування на сайтах закладів. Адже вони обов’язково мусять публікувати каталоги курсів, статут, склад і положення Вченої ради, звіт ректора, вакансії тощо. За результатами лише 17 університетів з 96 подолали позначку 50 балів із 100 можливих, лідером став Національний університет «Львівська політехніка»

Найпершими критеріями вибору вищого навчального закладу є якість освіти, проходження практики, та подальше працевлаштування. Висвітлюючи на своєму сайті подібну інформацію, яку найчастіше не вказують, університет зможе завоювати не лише прихильність, але й великий наплив студентів.

Зауважимо, лише 15% університетів публікують повний опис навчальних програм, ще менше дублюють інформацію англійською для потенційних закордонних студентів. Хоча саме ця інформація визнана основним складником в європейському розумінні прозорості та найефективнішим інструментом залучення інвестицій.

Єгор Стадний, виконавчий директор АЦ «CEDOS» зазначав, що переміни прийдуть лише тоді, коли адміністрація, студенти та працівники ВНЗ відчують потребу в повноцінній інформації. Адже від цього залежить не тільки вибір університету студентом, але й більш узгоджена й добросовісна робота, яка забезпечить рейтинг закладу.

Саіда Демченко

2HyRWCnkDM8 bqJIwTHNEps R55NgqmsSbg SXZxfPiPTeA

Comments are closed.