У Винниках – археологічна сенсація

У липні в місті Винники працювала археологічна експедиція. Вже через 10 днів після розпочатої роботи вченим нечувано пощастило і їм вдалося зробити відкриття світового значення. Знайдені уламки керамічного посуду, обробленого каміння і місця цих знахідок однозначно засвідчили, що саме тут проходила північна межа поширення поселень Трипільської культури.

0108-1Майданчики розкопок розмістилися на двох пагорбах Винник, горах Жупан і Лисівка.А в розкопках взяли активну участь не тільки археологи з України, а й з Польщі.

 

0108-3На археологів під якимось півметровим шаром ґрунту чекав ще один сюрприз, знахідка, яку подарувала їм гора Жупан була вражаючою, бо сталося нашарування епох і в одному і тому ж місці були поселення двох зовсім різних культур, які проживали у різний час. Виявилося, що не тільки Трипільці засиляли ці землі, а й народи Лійчастого посуду теж тут мешкали.

0108-4Експедиція стала можливою за підтримки мера Винник Володимира Квурта та громади міста, за допомогою місцевого Історико-краєзнавчого музею і його директора Ігоря Тимця, а також ЛНУ ім. Івана Франкм, студенти якого мали практику на місці розкопок. Археологічні знахідки планують передати у музей, а місце розкопок законсервувати до кращих часів.

Анастасія Семенюк

0108-5

Comments are closed.