Біля Львівського університету археологи знайшли фундаменти будівлі XVII ст.

Археологи завершили розкопки біля Львівського національного університету імені Івана Франка. Серед знахідок, на які натрапили історики, ‒ кам’яний фундамент будівлі XVII-XVIII ст. та фрагменти керамічного водогону 19 ст.

Також, як інформує «Рятівна археологічна служба», розкопали фрагменти кераміки XV-XVI ст.

1435546«Будівля XVII -XVIII ст. була прямокутної форми, з приблизними розмірами 4х5 метрів, з кам’яним фундаментом і дерев’яними стінами. Наразі ми не можемо сказати, що це було, але сподіваємось знайти відповідь на це запитання на старих мапах та в архівах», ‒ розповів керівник розкопок археолог Євген Ткач.

Розкопали вчені також відрізок керамічного водогону 19ст., які насправді будували нетривалий період у XV столітті. Від керамічних відмовились через ненадійність. А у той час, у 19 ст., у Львові вже використовували дерев'яні та металеві водогони.

«Для чого поклали цей шматок водогону наразі невідомо. Він був скерований від входу до парку Франка у напрямку університету. Для нас це ще один пазлик в історії Львова», ‒ розповів Євген Ткач.

Розкопки довели, що ця територія протягом багатьох століть була сильно заболочена і незаселена.

Нагадаємо, розкопки перед Львівським університетом «Рятівна археологічна служба» розпочала на початку липня. Дослідження проводили на замовлення ЛКП «Зелений Львів» перед реконструкцією площі та будівництвом тут підземного паркінгу.

Comments are closed.