Держава надалі компенсуватиме витрати українців на утеплення житла

Кабмін продовжив дію державної програми з енергоефективності, так звані «теплі кредити», на 2017 рік й удосконалив порядок надання грошової компенсації населенню на енергомодернізацію житла.

energo-890x395Відповідне рішення ухвалили сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України, інформує «Урядовий портал».

Цьогоріч українські сім’ї знову зможуть отримати безповоротну державну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:

20% – на придбання «негазових» котлів;
35% – для утеплення індивідуального житла;
40% – для ОСББ і 70% – для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ.
Серед нововведень цього року – розширено перелік банків-учасників програми. Тепер «теплі» кредити можна буде отримати не лише в «Ощадбанку», «Укргазбанку» та «Укрексімбанку», а й у «Приватбанку».

Також цьогоріч стане обов’язковим впровадження комерційного обліку при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків. Таким чином, ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів у будинку та оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів.

«Державним бюджетом України на реалізацію програми у 2017 році виділено 400 млн грн. За нашими розрахунками, це дозволить ще сотні тисяч українців скористатися урядовою допомогою на утеплення житла та в рази зменшити свої витрати на комунальні платежі», – повідомив голова Державного агентства з енергоефективності Сергій Савчук.

Comments are closed.