На Сокальщині створять національний природний парк

Днями у Міністерстві екології та природних ресурсів України відбулася нарада щодо створення НПП “Надбужжя” імені Блаженнішого Любомира Гузара.

Нарада відбулася під головуванням заступника міністра Мінприроди України Василя Полуйка. В її ході оговорили питання необхідністі збільшення територій природно-зоповідного фонду в межах Сокальського району, майбутнє підпорядкування Парку, функціонування та його фінансування. Василь Полуйко наголосив, що Парк має бути створений та підпорядкований міністерству і вже в 2019 році міністерством планується виділення 20 млн. грн. для функціонування Парку та будівництва еколого-просвітницького центру імені Блаженнішого Любомира Гузара в м. Великі Мости Сокальського району Львівської області.

Від Сокальщини у нараді брали участь настоятель церкви УГКЦ Благовіщення Пресвятої Богородиці в м. Великі Мости Володимир Юськів, керівник апарату Сокальської райадміністрації Віра Левандовська, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Великомостівської міської ради Ярослав Ройко, депутат Сокальської районної ради Василь Сорочук та депутат районної ради, голова постійної комісії з питань АПК, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Андрій Сенюк.

Під час наради було обговорено впровадження заходів з метою забезпечення гідрологічного балансу та збереження унікального верхового болота, яке знаходиться в межах ботанічного заказника загальнодержавного значення “Волицький” на території Хлівчанської сільської ради Сокальського району. Дане болото займає площу 150га, є найбільшим у Львівській області, що збереглося у природному стані, та має ввійти в склад майбутнього Парку.

Національний природний парк створюється з метою збереження, відтворення, ефективного та різнобічного використання природних комплексів та об`єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.

Comments are closed.