Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини

Прес- конференція за підсумками проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" відбулася 13 липня у Львові. До участі в обговоренні наболілих для львів'ян питань були запрошені як журналісти так і фахівці в цій галузі.

0208-1Першочергово ж, звичайно, варто відзначити Ірину Марушкіну, організаторку проекту, яка приклала багато зусиль для створення  і реалізації "Дрон-погляду". Участь у заході також взяли Руслан Гречаник - начальник департаменту екології Львівської ОДА, Андрій Білоус та Ірина Оршак - голови екологічних комісій Львівської облради та міської ради відповідно.

0208-4На прес-конференції розглядали екологічні проблеми, які вже опинилися під пильним об'єктивом дрона: Новий Розділ, Грибовицьке сміттєзвалище і гудронні озера, річки Стрий і Бистриця, місця вирубки лісів, автомобільний трафік у Львові, зсуви берегів річок та чимало інших екологічно небезпечних об'єктів. Усього учасники проекту здійснили 18 експедицій, за їх результатами скеровано 28 офіційних запитів в органи державної влади і місцевого самоврядування, а також правоохоронні органи, відкрито 1-ну кримінальну справу. Волонтери проекту створили 10 мультимедійних історій, а також карту дрон-зйомки екологічно небезпечних об'єктів Львівщини та 2 аерокарти. Запрошені фахівці брали активну участь в обговоренні і пропонували варіанти вирішення цих проблем. Ніхто не залишався байдужим.

0208-3"Дрон-погляд" - проект, що дав змогу не лише зняти відео про проблеми Львівщини з висоти пташиного польоту, він також зібрав багато активних людей довкола себе. За рік своєї реалізації проект привернув увагу журналістів, волонтерів, громадськості і влади міста Львова, а також спонукав до вирішення екологічних негараздів нашого регіону. "Дрон-погляд" за такий короткий період свого функціонування організував 18 експедицій по Львівській області, зумів зібрати не один круглий стіл і винести на загальне обговорення чимало питань. Багато дрон-зйомок стали прямими доказами проблем, про які раніше замовчувалося.

0208-2
Офіційно проект "Дрон-погляд на зони екологічного лиха" завершує свою роботу вже зовсім скоро, 27 липня, хоча є ще й надії на його продовження.

Із презентацією проекту можна ознайомитися тут.

Дрон-карта польотів доступна за посиланням.

Анастасія Семенюк

Comments are closed.