“Музичні легенди” у Львові (Відео)

В органному залі м.Львова 17 листопада відбувся захоплюючий концер "Музичні легенди", який організували Народний художній колектив України камерний хор «Жайвір» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини та камерний оркестр "Поліфонія" Національного університету «Львівська політехніка»

Зокрема, оркестр «Поліфонія» (керівник Роман Кресленко) та Народний камерний хор «Жайвір»(керівник Наталія Козяр) виконали такі твори:

  • Карл Дженкінс «Палладіо» І ч. - «Поліфонія», дириент Роман Кресленко;
  • «My way», «New York» - камерний хор «Жайвір», оркестр «Поліфоня», диригент Наталія Чмир-Козяр;
  • «Завоювання раю» Вангеліса та «Болеро» Моріса Равеля, «Мелодія», написана Мирославом Скориком;
  • «Богемна рапсодія» - соло Назар Тацишин;
  • «Hallelujah» канадського співака і поета Леонарда Коена.

Аранжування творів для хору і фортепіано здійснила Зоряна Мaртин, оркестровку – Володимир Котляров, сольну партію виконав Назар Тацишин, партію флейти – Дарія Павленко, партію фортепіано – Жужанна Леник. Ведуча концерту Олена Мозіль

На цей концерт немає звичайних квитків, квитком буде благодійний внесок, який піде на фінансову підтримку БФ «Анни-Марії», що допомагає дітям-сиротам, стареньким, немічним людям.

Довідка.

Оркестр «Поліфонія» створений 10 лютого 2008 року з ініціативи студентів та підтримки ректора Національного університету «Львівська політехніка» Юрія Бобала. Це колектив, який збирає навколо себе любителів камерної інструментальної музики: студентів та викладачів Національного університету «Львівська політехніка». З моменту створення оркестру і до 2013 року художнім керівником та головним диригентом був Назарій Яцків. З вересня 2013 року художнім керівником та головним диригентом став Роман Кресленко. Під орудою Романа у грудні 2015 року за внесок у розвиток культурних цінностей студентської молоді та високий професійний рівень камерний оркестр «Поліфонія» отримує почесне звання «Народний».

Роман Кресленко. У 2012-2013 співпрацював з камерним оркестром факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І. Франка. З 2013 – художній керівник та диригент Народного камерного оркестру «Polyphonia» Національного Університету «Львівська політехніка». З 2016 року– художній керівник та диригент Народного симфонічного оркестру Національного Університету «Львівська політехніка». Співпрацював з різними оркестрами, серед яких Lemberg Sinfonietta, студентський симфонічний оркестр ЛНМА ім. Лисенка, камерний оркестр «Леополіс», камерний оркестр факультету культури та мистецтв ЛНУ ім. І. Франка. З 2017 працює асистент-диригентом Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії.

Народний художній колектив України камерний хор «Жайвір» ЦТДЮГ у 2000 році заснувала Наталія Чмир-Козяр, яка є художнім керівником та диригентом колективу.

У хорі займаються діти від 3-х до 20+ років. Діти та молодь ґрунтовно вивчають вокал та хорове мистецтво.

Творча біографія хору «Жайвір» різноманітна і багата: Австрія, Норвегія, Польща, Нідерланди, Чехія, Болгарія, Німеччина, Чорногорія, Швеція, Фінляндія, Болгарія тощо… Всюди колектив здобував звання Лауреата міжнародних фестивалів та конкурсів.

У доробку колективу – вісім компакт-дисків; п’ять музичних відеокліпів; хрестоматія хорового співу у 2-х частинах, яка має назву «Співає Жайвір», оскільки усі твори з хрестоматій переспівані колективом; фестиваль-конкурс хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів» (ЖайвірФест), який відбувається щорічно уже 13 років поспіль; спільні цікаві проекти з легендарним хором Григорія Верьовки, Уляною Горбачевською, Соломією Чубай, відомою британською співачкою Кеті Мелоу.

Comments are closed.