Магдебурському праву у Винниках – 350

28-29 травня у Винниках святкували 350 річницю надання місту Магдебурзького права.

«…ми даємо й дозволяємо цим у згаданому містечку, званому Винниками, запровадити магдебурзьке право для вільного користування ним усіма у встановлених границях містечка й назавжди переводимо його з польського права на міське право, що зветься тевтонським чи магдебурзьким у всій його протяжності, що даємо і дозволяємо, а також усуваємо зі згаданого містечка усі земські права, як би вони не називалися й від кого б не походили…» – йдеться в Підтвердній грамоті короля Яна Казимира від 17 травня 1666 року, коли Винникам надано Магдебурзьке право.

201Запровадження магдебурзького права в українських землях мало надзвичайно важливі наслідки. Насамперед — це захист міського населення від сваволі королівських намісників і великих землевласників, створення сприятливих умов для розвитку ремесел і торгівлі.

З цієї нагоди у Винниках відбулося велике свято. У його програмі був і Міжнародний фестиваль хорів «Достойно є…», про який ми вже розповідали, і велопробіг у патріотичному вбранні з розважальними квестами, а також ярмарок сиру, лицарські бої, театралізовані виступи, майстер-класи (гончарство, ткацтво, прядіння, інші), концертна програма за участі гурту «Земляки», Михайла Мирко, Зеновія Гучка, гурту «Марвінок» та багатьох інших.

Назар Петрів

Інші матеріали по темі:

«Достойно є» у Винниках

0 Responses

  1. […] Магдебурському праву у Винниках – 350 […]