Арфами, арфами золотими… йде весна!

Не зраджуючи традицій культурної столиці, 28 травня у Львові розпочався Другий Міжнародний конкурс-фестиваль арфового мистецтва ім. Вікторії Полтарєвої.  Перший день заходу, для участі в якому приїхали видатні музиканти з Німеччини, Чехії, Великобританії, був ознаменований блискучим концертом кращих арфістів сучасності.

IMG_0687Стіни львівської консерваторії, де з 28 по 30 травня проходить конкурс,  добре пам’ятають  Вікторію Петрівну Полтарєву (1919 - 1991) - фундатора національної арфової школи, засновницю класу арфи у Львові, організатора перших конкурсів арфістів, політв’язня 1945-1946 років та талановитого педагога, учні якої розвивають арфове мистецтво не лише в Україні, але й в Німеччині, США, Англії, Польші, Росії, Ізраїлі, Іспанії тощо.

Перший міжнародний конкурс-фестиваль ім. Полтарєвої відбувся у квітні 2012 року в Києві,  відтак учасники програми чотири роки чекали на цю подію, щоб гідно представити свою майстерність в колі професіоналів.  Що ж до складу журі, то цьогоріч його очолила народна артистка України, солістка Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України Наталія Ізмайлова, їй допомагають солістка Берлінського симфонічного оркестру Зоряна Бабюк (Німеччина), солістка празької філармонії  Ханна Мюлерова-Юзова (Чехія) та інші.

Організаторами і співзасновниками ІІ конкурсу-фестивалю є Міністерство IMG_0640культури України, Громадська організація "Мистецька Ліга", Асоціація арфістів України, Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка і Львівська спеціалізована музична школа-інтернат імені Соломії Крушельницької.

Офіційний спонсор заходу - італійська фірма "Salvi Harps", яка спеціалізується на виробництві арф і привезла в Україну цього разу 16 унікальних арф, і серед них раритет - арфа, яка упродовж декількох років прикрашала Букінгемський палац.  Взагалі, арфа вважається не тільки одним із найдавніших музичних інструментів, але й таким, який найбільше умиротворяє і наповнює душу спокоєм, світлом, лагідним струнним переливом, що так чудово налаштовує слухача на позитив. Саме тому на Заході так популярні арфові концерти в будинках для літніх осіб та психіатричних лікарнях.  Ми ж не чекаємо, коли будемо насолоджуватися грою арфи в клініці, а йдемо в консерваторію слухати фестиваль "Арфами, арфами золотими... йде весна!"

Читайте та переглядайте також:

У Львові проходить фестиваль гри на арфах

0 Responses

  1. […] Арфами, арфами золотими… йде весна! […]