Басівка. Чи повернуть землі громаді? (відео)

У листопаді 2013 року, коли розпочиналася Революція Гідності і багато наших земляків їхало у Київ на майдан, щоб захистити країну та наш європейський вибір, у Пустомити приїхали інші громадяни та оформили собі у Держземагентстві по 2 га землі поблизу с.Басівка, не зважаючи навіть на те, що ці землі були вже розподілені між мешканцями села і вони їх багато років використовували як свої городи, хоча селянам і відмовляли в офіційному закріплені цих наділів.

2018-03-13_120346Мешканці Басівки не погодилися з такою несправедливістю та звернулися до Пустомитівського районного суду з вимогою повернути ці землі громаді села.

Судове засідання відбулося 2 березня під керівництвом судді В.Мусієвського. Позивачами виступили 8 селян, а відповідачами – представники РДА, держземагенства та фірми, що оформляла землевідведення. Розгляд цього питання викликав великий ажіотаж в селі і басівчани повністю заповнили приміщення суду.

2018-03-13_120251Не зважаючи на те, що землі були законно розпайовані спеціальною комісією і їх почали обробляти селяни, ласі земельні наділи поблизу Львова не давали спокою спочатку керівництву райдержадміністрації, а згодом – держземагенства, які писали відмови на звернення про оформлення ділянок у власність селянам для ведення їхніх господарств, зате надали таку згоду заїжджим громадянам.

У судовому засіданні оголошено перерву до 15 березня, щоб сторони підготувалися до дебатів по питанню. Представники державних виконавчих органів на засіданні впевнені, що жодних порушень чинного законодавства при відведенні цих земель не було, зате мешканці Басівки мають протилежну думку. І якщо в момент  прийняття цих земельних рішень їх не бачили чиновники, то тепер селяни повні рішимості бути почутими та відстояти свої права, свою землю.

Comments are closed.